Minerály, černé bahno a sůl z Mrtvého moře

Zřejmě každý, kdo se kdy dostal „do křížku“ se seboroickou dermatitidou, si prošel kolečkem na trhu běžně dostupných produktů konvenční kosmetiky a laboratorní dermakosmetiky ve formě šamponů proti lupům, zklidňujících krémů, čistících gelů a pleťových vod. Něco zabírá a něco ne. Pokud už něco zabere, často to není na dlouho a po čase je potřeba hledat alternativu. A ty brzy dojdou.

Všichni tak nějak tušíme, že léčba spočívá ve změně životního stylu a stravy a děje se uvnitř nás – nikoliv navenek na naší pokožce. Do doby, než se výléčíme, však chceme fungovat, pracovat, chodit mezi lidi a žít normální život. Kosmetika sice jen skrývá příznaky dermatitidy, ale je to nejrychlejší zbraň každého seboroika. Může eliminovat projevy, zmírnit svědění a pálení, zbavit pokožku červenání a suchých šupin a to velmi rychle.

Sám jsem si vším tímto prošel a ačkoliv jsem stihnul vyzkoušet jen pár šampónů a krémů než jsem se uzdravil, stále mne ta nemoc fascinuje. Navíc dnes a denně sleduji ty stejné potíže, které seborea přináší, ve facebookové skupině. Nic nezabírá a když zabere, tak si na to seborea vytvoří rezistenci. V takové chvíli už se sahá k velmi chemických preparátům jako jsou kortikoidy či antimykotika na předpis.

Alternativní léčba z darů Mrtvého moře

Bezodtoké slané jezero mezi Izraelem, Palestinou a Jordánskem je nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu. Jeho slanost dosahuje téměř 34 %. Více slaná jsou už jen jezera Assal, Garabogazköl a některá hypersalinitní jezera v zátoce McMurdo na Antarktidě.

Mrtvé moře je devětkrát slanější než Středozemního moře a téměř desetkrát slanější než oceán. Tato charakteristická vlastnost Mrtvého moře z něj činí drsné prostředí, které není vhodné pro živočichy. Na druhé straně je díky tomu všemu velmi bohatým zdrojem minerálů a stopových prvků. Horké klima způsobuje velmi vysokou mineralizaci vody. Ve vodě převládají chlorid hořečnatý (52 %), chlorid sodný (30 %), chlorid draselný a bromid hořečnatý.

Extrémně slaná voda z Mrtvého moře je vyhledávaná díky svým léčivým účinkům. Tato lokalita se tak stala hojně navštěvovaným turistickým cílem. Mrtvé moře však pomalu ale jistě mizí, hladina tohoto slaného jezera klesá každý rok o 1,2 metru. Pokud tak zvažujete dovolenou, která by zároveň prospěla stavu Vaší seboroické dermatitidy, pak zkuste právě Mrtvé moře. A nebo …

Léčivá kosmetika světově proslulé značky Jericho s černým bahnem a minerály z Mrtvého moře
Léčivá kosmetika světově proslulé značky Jericho s černým bahnem a minerály z Mrtvého moře

Jericho kosmetika s minerály z Mrtvého moře

A nebo může Mrtvé moře přijet za Vámi. Na českém trhu je k dostání skvělá kosmetika z Mrtvého moře značky Jericho. Tu na českém a slovenském trhu distribuuje eshop Alza.cz, kde najdete spousty skvělých produktů na jednom místě. Vybrané produkty byly navrženy speciálně pro seboroiky, ale i atopiky a lidi s jakkoliv ekzematickou pletí. Patří mezi ně sůl do koupele s minerály z Mrtvého moře, šampon s bahnem proti lupům a mýdlo s bahnem.

Jericho BLACK MUD SHAMPOO

Jericho Šampón s černým bahnem byl speciálně vyvinutý pro lidi s kožními onemocněními. Lékařské testy prokázaly, že kombinace přírodních minerálů a bahna z Mrtvého moře přináší úlevu od příznaků seboroické dermatitidy, psoriázy, lupénky a dalších kožních onemocnění. Organické složky pomáhají regulovat sekreci mazových žláz a tím zabraňují oslabování vlasových váčků. Zároveň je účinný proti lupům.

Tento šampon proti lupům je navržen speciálně pro mastnou a podrážděnou pokožku hlavy. Má skvělé zákaznické hodnocení nejen v Izraeli a USA, ale už i u nás v ČR.

  • Obsahuje vysoké procento aktivních minerálů z Mrtvého moře a černého bahna, které účinně čistí a zjemňují pokožku hlavy.
  • Minerály revitalizují vlasové kořínky a zmírňují příznaky způsobené seboroickou dermatitidou a lupy.
  • Obsahuje vitamíny B a E, výtažek z levandule a geraniový olej, které hýčkají vlasy a pokožku hlavy a udržují vlasy svěží a lesklé.
  • Bez parabenů, nedráždivý a netestovaný na zvířatech.
Jericho šampon s černým bahnem z Mrtvého moře, ideální proti lupům a seboroické dermatitidě
Jericho šampon s černým bahnem z Mrtvého moře, ideální proti lupům a seboroické dermatitidě

Jericho PURIFYING MUD SOAP

Jericho mýdlo s černým bahnem z břehů Mrtvého moře je obzvlášť vhodné pro péči o problematickou pokožku, zejména na ekzémy a lupénku. Jeho zvláštní složení zajišťuje jemné a hluboké pročištění pokožky. Čisticí bahenní mýdlo je určeno pro muže a ženy všech věkových kategorií. Ideální je pro teenagery trpící na pupínky a akné. Velmi si jej chválí osoby trpící kožními nemocemi jako je lupénka či seboroická dermatitida.

  • Složeno z přírodního černého bahna z břehů Mrtvého moře, které obsahuje minerály, které jsou nezbytné pro metabolické procesy pokožky.
  • Snižuje oxidaci kožních buněk a absorbuje nečistoty z pokožky.
  • Hydratuje a zjemňuje pokožku.
  • Má jemný, hloubkový čisticí účinek na pokožku, takže je ideální pro léčbu akné a dalších kožních poruch.
  • Zanechává pokožku revitalizovanou a vyživenou.
  • Bez parabenů, nedráždivé a netestované na zvířatech.
Jericho mýdlo s černým bahnem a minerály z Mrtvého moře
Jericho mýdlo s černým bahnem a minerály z Mrtvého moře vhodné pro kožní onemocnění jako jsou ekzém, lupénka a dermatitida