Omega 3 a minerály

to je moje aktuální cesta

Bude to už víc než půl roku, co jsem na sobě nezaznamenal recidivu seboroické dermatitidy. Jsem za to moc rád. Pominu-li fakt, že se už mnoho měsíců opět plně věnuji sportu a zdravě se stravuji, tak to co mi nejvíce pomáhá udržet se ve formě a nedat dermatitidy znovu šanci, je rybí tuk a minerály našlapaná chlorella nebo spirulina.

Sám jsem po pár zkušenostech zakotvil u celkem levného preparátu Omega 3 rybí olej od Wallmarku. Beru dvě kapsle ráno po snídani (není to ani celá doporučená dávka EPA a DHA na den, to bych musel brát tři) a výsledky jsou vynikající. Žádné lupy, žádná seborea, celkově je pleť super a dokonce i cholesterol a jaterní hodnoty mám v normě.

 

Rybí olej obsahuje Omega 3 mastné kyseliny, které jsou v léčbě seboroické dermatitidy vynikající

Co se u mě změnilo

a co doporučuji změnit i Vám

Je fakt, že kromě rybího oleje v kapslích konzumuji i jinak dostatek velmi kvalitních tuků z ryb, olejů nebo třeba avokáda. Postupně jsem nahradil z pohledu paliva pro organismus cukry právě tukem. Ten se v posledních letech hrozně démonizuje právě ve prospěch cukrů, což je zásadní chyba a omyl, resp. mystifikace. Zapomeňte na všechny ty light odstředěné rádoby jídla a raději si místo sladkého dejte více kvalitního tuku. Tělo vám jen poděkuje.

Pravidelně doplňuji i minerály, samozřejmě jen ty kvalitní a čistě přírodní. Mluvím teď o mořských řasách - tedy o superpotravině, která teď hýbe světem zdravé výživy. Střídám chlorellu se spirullinou

Spirulina a Chlorella jsou skvělým zdrojem řady minerálů a stopových prvků pro Vaše tělo

Návrat ke kořenům

od chemie zpět k přírodě

Ve stravování jsem udělal mnoho změn. Snažím se jíst maximum celistvých potravin, které nejsou nikterak poskvrněné člověkem nebo spíš průmyslem a chemií. Hlavním zdrojem živin jsou pro mne tak zelenina, ovoce, oleje, ryby, vejce, kvalitní maso a čistá pramenitá voda.

Jakmile je v něčem hromada éček, glutamát sodný, barviva, hromada konzervantů a nevím čeho ještě, dávám od toho ruce pryč. Pokud to peněženka dovolí, raději dám přednost bio potravinám. Nepiju už vůbec mléko, přednost dávám kysaným mléčným výrobkům (kefír je půl zdraví) a fermentovaným výrobkům. Pečivo a sladkosti už nejím prakticky vůbec.

Spirulina a Chlorella jsou skvělým zdrojem řady minerálů a stopových prvků pro Vaše tělo