Seboroická dermatitida jídlo

Strava pro zlepšení stavu a k úplnému zamezení seboroické dermatitidy je prostá a kopíruje obecná doporučení pro zdravou životosprávu.

Začnete u sebe - u svého životního stylu a stravování. Rádi se napijete? Kouříte? Milujete sladké a jíte sladkosti na kila? Jíte hodně masa? Zelenina vám nesmí přijít na talíř a když, tak jen ta v polévce?

Právě toto vše je skvělý základ a živná půda pro seboroickou dermatitidu. Zapomeňte na alkohol (hlavně pálenky, jedno pivo nebo dvojka červeného týdně nikoho nezabije a naopak pivovarské kvasnice mohou prospět) a kouření. Výrazně omezte živočisné produkty (především mléko a sýry, z masa spíš ryby) - úplně eliminujte živočišné tuky (když už jíte maso, mělo by být libové - kvalitní kuřecí, krůtí, králičí, libová šunka). Z mléčných výrobků doporučuji zákys nebo kefír (prostě zdroje kvalitních probiotických kultur). Naopak tučné jogurty a smetanové pochoutky vynechte. Namísto smažení raději vařte na vodě nebo si jen poduste trochu zeleninu.

Víte, že kvasinky a plísně se živí cukrem? Ano, je to tak. Omezte tak bílou mouku a běžně pečivo jako je chleba a rohlíky a nahraďte je raději celozrnným pečivem a kvalitními komplexními sacharidy (rýže natural, pohanka, luštěniny a další). Úplně vyřaďte ze svého jídelníčku sladkosti a nahraďte je ovocem. Ikdyž toto bývá velmi těžké a závislost na cukru je u lidí v dnešní době slní, vaše tělo vám poděkuje a budete se cítit fantasticky.

Seborea se bojí zeleniny

 

Neberte to až tak doslova, ale syrová zelenina (nejlépe v BIO kvalitě) jakožto zdroj vody, vitamínů, minerálů a vlákniny je jednoznačně tím nejsilnějším, co můžete ve své stravě proti seboroické dermatitidě nasadit.

Zelená listová zelenina, obilné klíčky nebo cibule obsahují zinek, který prokazatelně hojí rány a kožní vyrážky - navíc pomáhá zajistit acidobazickou rovnováhu v těle, címž zabraňuje překyselení organismu. Dostatek selenu se nachází v hnědé rýži, sojových bobech, jablečném octu, celozrnných obilovinách a ořechách.

Obecně jsou vhodné omega 3,6,9 mastné kyseliny (osobně používám dnes a denně už léta rybí olej, který vyhrál v DTESTu), vitamíny, minerály a stopové prvky ve stravě. Přijímat toto vše ve stravě je sice možné, ale asi byste se trochu divili co vše byste pak museli jíst a v jakém množství, aby Vaše tělo dostalo vše, co skutečně potřebuje a nemuselo si brát z vlastních zásob (např. kostí a tím vám zadělávat na potíže s hybností a celkovou únavu v pokročilejším věku). Opět se tu dostáváme k nutnosti odkyselení organismu, pokud je Vaším problémem překyselení. Minerály a stopové prvky jako jen zinek, selen a mangan vám dodá přípravek Fin Selenitabs, který doporučuji v první fázi kožního onemocnění kombinovat s doplňkem pH Minerals na odkyselení organismu.

K zamezení plísňového/kvasinkového onemocnění doporučuji pořízení kvalitního B-komplexu a hlavně užívání probiotik a laktobacilů. Ty můžete najít i ve stravě - např. v kysaných mléčných výrobcích (ty jediné mohu doporučit, jinak mléko a mléčné produkty určitě omezte na minimum). Probiotika je však potřeba vždy doplnit zeleninou, aby to mělo smysl. Pokud je budete užívat samostatně a nedáte si celý den žádnou zeleninu, bude jejich účinek zanedbatelný - na to pozor.

 

Lékařské a medicínské zdroje

W

Pomohu Vám na sociálních sítích

F

Co mi skutečně pomohlo

Zkoušel jsem kde co, mastičky, konopí i micelární vody. Nic nepomohlo. Až ... Změna životního stylu směrem k celkovému zdraví je řešením seboroické dermatitidy

Nakonec jsem pochopil, že chybu musím hledat uvnitř sebe a ne na povrchu. Změnil jsem kompletně svůj životní styl, vyřešil acidobazickou rovnováhu a začal tělo zásobovat tím, co mu dlouho chybělo - tedy vitaminy, minerály, zdravými tuky a celkovou "živou" stravou.
celý můj příběh

O autorovi webu

Tento web jsem připravil pro všechny, kteří chtějí bojovat s rannou fází dermatitidy nejprve sami doma. Dermatologové tvrdí, že je nemoc nevyléčitelná, já tvrdím opak.”

Standa, 39 let

Doporučuji kosmetiku

Kosmetika Bioderma pro seboroickou dermatitidu