Seboroická dermatitida léčba

Seborea je chronické kožní onemocnění, jež nelze zcela vyléčit. (alespoň toto tvrdí dermatologové)

Špatnou zprávou na začátek je fakt, který tvrdí dermatologická veřejnost a sice, že toto kožní onemocnění nelze vyléčit. Z pohledu dermatologu a trichologů sice existují nějaké formy léčby, ale podle nich můžete maximálně kontrolovat výskyt symptomů. Je fakt, že jde o chronické onemocnění, které se může znovu objevit kdykoli v průběhu života - třeba zrovna v době nemoci nebo při zvýšeném stresu.

Dermatologové obvykle doporučují používat k ošetření vlasové pokožky šampóny s obsahem Ketoconazolu, který dokáže odstranit šupinky kůže a působí proti tvorbě nových lupů. Pokud však tyto šampóny nezaberou, je nutné vyhledat odbornou pomoc. Dermatolog vám předepíše zřejmě silnější léky, ale s největší pravděpodobností bude stále léčit důsledek, nikoliv příčinu. Jestliže důvěřujete více přírodní léčbě, můžete si zkusit pokožku hlavy potírat odvarem z kořene kopřivy, který působí hojivě.

Podle mého názoru lze vyléčit vše, ale musí člověk chtít a věnovat tomu maximální úsilí (což dokáže jen mizivé procento z nás). Pokud budete seborhoickou dermatitidu studovat na internetu, zjistíte brzy, že má souvislost s životním stylem. Doporučuje se omezit smažená a tučná jídla (především živočišné tuky), mléko, sýry, dále cukr, bílou mouku, čokoládu, mořské živočichy a burské oříšky. Naopak do jídelníčku zařaďte velké množství syrové zeleniny a dostatek ovoce. Je totiž potřeba zbavit se primárně všech plísní na kůži, které jsou většinou kvasinkového původu a živí se cukrem. S tím souvisí i acidobazická rovnováha v těle - nastudujte si něco o překyselení organismu a snažte se o odkyselení svého těla.

Pomůže Vám velmi užívání doplňků stravy s obsahem vitamínů podporujících regeneraci a výživu kůže. Jde především o beta karoten (provitamín A), který působí proti infekci a snižuje vysušování kůže, vitamín C (na podporu obranyschopnosti) a vitamin E (podpora regenerace, doporučuji silný preparát firmy Generica), dále minerálů zinku (napomáhá při hojení) a selenu (který má silné antioxidační účinky). Dále se doporučují preparáty s obsahem probiotik (zejména lactobacilu acidophilu). Tyto mléčné bakterie brání růstu patogenních a hnilobných bakterií. Zabraňují tak rozvoji plísňových a houbových onemocnění a zvyšují odolnost vůči mikrobiálním a virovým infekcím. B komplex je potřebný pro zdravou kůži a vlasy.

Seborea vyžaduje komplexní léčbu

 

Vzhledem k tomu, že naše zdravotnictví nikdy nepřistupuje k pacientům komplexně a nezná jejich kompletní anamnézu, nikdy nemůže mít u kožních onemocnění takové úspěchy jako samotný pacient, který nejlépe ví co a jak moc jej trápí, stejně jako nejlépe zná svoji životosprávu, ostatní zdravotní obtíže a podobně. Komplexní přístup k seboroické dermatitidě je dle mého názoru klíčovým faktorem úspěchu. Osobně mám potíže s játry, vyšší hladinu cholesterolu, trpím občas plísní na prstech/nehtech u nohou.

Věřte nebo ne, ale řešením vnitřních potíží s cholesterolem a játry, se mi do značné míry upravila i seborea. Pak mi hodně pomohlo zaměření se na plísně - ať už lokální řešení (buď pomocí Canespor roztoku nebo krému s obsahem Bifonazolum) nebo změna stravy a užívání preparátů vhodných proti plísním a kvasinkám obecně. Vynikající jsou preparáty Symbi I a II, stejně tak mohu doporučit přírodní antibiotikum jako je česnek, který má silné antimikrobální účinky a posílí i imunitní systém (normalizuje krevní tlak a trávení). Ve formě kapslí/tablet navíc nezpůsobuje negativní reakce organismu jako tomu je u syrového česneku a dokonce ani není cítit z úst.

Teprve ve chvíli, kdy budete mít vyřešený celkový zdravotní stav, acidobazickou rovnováhu a zlepšíte svůj životní styl (zejména stravu), mohou mít velmi pozitivní účinek i šampóny a další dermatologická kosmetika. Šampony většinou obsahují syntetické i přírodní látky s antimykotickým účinkem. Bývají často zařazovány do skupiny léčebné kosmetiky. Existuje velké množství druhů dle typu vlasů a lupů. Zpravidla však řeší důsledek a nikoliv příčinu potíží se seboreou. Příčinu musíte hledat v každém individuálním případě sami. Někdo třeba začal brát silnější léky nebo doplňky stravy, které mění hormonální rovnováhu těla a jiný zase přestal dbát na zdravý životní styl a přijímá tak v potravě extrémně mnoho sacharidů (hlavně jednoduchých cukrů v podobě sladkostí) a k tomu třeba kouří a pije. Někdo má oslabenou imunitu díky tomu, že v mládí často bral antibiotika a nyní by potřeboval probiotika. Takto bychom mohli pokračovat, prostě je to vždy na každém z nás, jak se ke svému zdraví postavíme.

Je moudré starat se o své zdraví a zajímat se o to, jak můžete svému zdraví pomoci. Sám studuji literaturu, odborné články na internetu a časopisy o zdraví. Vždyť velká část informací na tomto webu je převzata z knihy Pryč s kyselostí německého léčitele a terapeuta Kurta Tepperweina. Překyselení organismu je v současnosti jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob, protože zdraví je bezprostředně závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho těla. Překyselení způsobuje většinu nemocí a důkladné odkyselení a doplnění minerálních látek v těle tvoří základ každé terapie.

 

Lékařské a medicínské zdroje

W

Pomohu Vám na sociálních sítích

F

Co mi skutečně pomohlo

Zkoušel jsem kde co, mastičky, konopí i micelární vody. Nic nepomohlo. Až ... Změna životního stylu směrem k celkovému zdraví je řešením seboroické dermatitidy

Nakonec jsem pochopil, že chybu musím hledat uvnitř sebe a ne na povrchu. Změnil jsem kompletně svůj životní styl, vyřešil acidobazickou rovnováhu a začal tělo zásobovat tím, co mu dlouho chybělo - tedy vitaminy, minerály, zdravými tuky a celkovou "živou" stravou.
celý můj příběh

O autorovi webu

Tento web jsem připravil pro všechny, kteří chtějí bojovat s rannou fází dermatitidy nejprve sami doma. Dermatologové tvrdí, že je nemoc nevyléčitelná, já tvrdím opak.”

Standa, 39 let

Doporučuji kosmetiku

Kosmetika Bioderma pro seboroickou dermatitidu