Seboroická dermatitida ve vlasech

Seborea ve vlasech je často primárním výskytem této neinfekční kožní nemoci.

Seborhoickou dermatitidu doprovází nadměrná tvorba kožního mazu, kterou následuje zvýšený mazotok (seboreou). Projevuje se jak na obličeji, tak právě ve vlasech ve formě lupů. Nejde však o ty běžně známé lupy zanedbatelné velikosti, nýbrž o lupy mnohdy o velikosti několika milimetrů. Kožní maz je bohužel ideální výživou pro řadu kvasinek a jiných mikroogranismů. U seboroické dermatitidy se tyto mikroorganismy prostě přemnoží. Jde především o kvasinku Pityrosporum ovale. Určité součásti mazu, zejména nižší mastné kyseliny, pak mohou působit dráždivě. Pokožka se tomu brání zánětlivou reakcí.

Podobně jako v případě klasických lupů, nemá seborea většinou pouze jednu příčinu. Jde často o souběh několika dílčích faktorů, které vznik onemocnění spustí. Zásadní je však především již zmíněná nadměrná produkce mazu z mazových žláz. Na některých oblastech pokožky, jako je například její vlasová část, brada, nebo hrudník, je velká hustota vlasových cibulek. V každém folikulu je malá mazová žlázka, která produkuje maz. Úkolem mazu je chránit vlas a pokožku před vysoušením a před vlivy vnějšího prostředí.

DOPORUČENÍ: Zkuste něco na odstranění lupů!

Seboroická dermatitida ve vlasech
Najděte si šampón proti lupům s přísadou vhodnou i k léčbě seboroické dermatitidy.
 

Vlivem celé řady faktorů mohou tyto mazové žlázy produkovat více mazu, důsledkem čehož je nadměrné maštění vlasů. Spouštěčem může být hormonální nerovnováha, stres, počasí, nevhodný šampón, oslabený imunitní systém i některá onemocnění. Vinu může mít právě plíseň jménem Pityrosporum ovale, která sídlí na lidské pokožce. Tato plíseň se živí kožním mazem a odumřelými kožními buňkami. V důsledku nadměrné produkce mazu může dojít k přemnožení populace této plísně, což zase vede k autoimunitní reakci spouštějící zánět kůže a odlupování šupinek kůže.

Pro ošetření vlasové části hlavy mohu doporučit výběr kvalitního a ověřeného šampónu proti lupům, který je deklarován jako prostředek proti seboroické dermatitidě. Jedním z nich je třeba vynikající LA ROCHE-POSAY Kerium DS intenzivní šampon na lupy.

Doporučit mohu z vlastní zkušenosti i Nizoral. Je to přípravek určený k léčbě kožních infekcí vyvolaných plísněmi nebo kvasinkami. Šamponem může být ošetřena vlasatá část hlavy i rozsáhlejší plochy na hrudi nebo v obličeji. Pomocí šamponu Nizoral můžete tyto infekce léčit a infekcím předcházet. Účinnou látkou je zde Ketoconazolum (ketokonazol doporučují často dermatologové, jelikož dokáže odstranit šupinky kůže a působí proti tvorbě lupů) v obsahu 20mg na 1g šampónu.

 

Lékařské a medicínské zdroje

W

Pomohu Vám na sociálních sítích

F

Co mi skutečně pomohlo

Zkoušel jsem kde co, mastičky, konopí i micelární vody. Nic nepomohlo. Až ... Změna životního stylu směrem k celkovému zdraví je řešením seboroické dermatitidy

Nakonec jsem pochopil, že chybu musím hledat uvnitř sebe a ne na povrchu. Změnil jsem kompletně svůj životní styl, vyřešil acidobazickou rovnováhu a začal tělo zásobovat tím, co mu dlouho chybělo - tedy vitaminy, minerály, zdravými tuky a celkovou "živou" stravou.
celý můj příběh

O autorovi webu

Tento web jsem připravil pro všechny, kteří chtějí bojovat s rannou fází dermatitidy nejprve sami doma. Dermatologové tvrdí, že je nemoc nevyléčitelná, já tvrdím opak.”

Standa, 39 let

Doporučuji kosmetiku

Kosmetika Bioderma pro seboroickou dermatitidu