Seboroická dermatitida

Seborhoická dermatitida nebo-li seborea je neinfekční kožní nemoc.

Seboroická dermatitida postihuje vlasatou pokožku hlavy, čelo, okolí očí a nosu, někdy i trup a záda. Seborea se vyznačuje mastnými, lupovitými a zánětlivými místy kůže. Pokožka napadená seboroickou dermatitidou je potažená červenými a žlutými šupinkami. Někoho může svědit, ale není to pravidlem. Seborea postihuje zejména části pokožky, které jsou v okolí mazových žlách.

Seborea se těžko identifikuje, je svými příznaky velmi podobná dalším kožním onemocněním jako je třeba atopický ekzém nebo lupénka. Spolehlivě však seoboroickou dermatitidu pozná zkušený dermatolog nebo tricholog proškolený na anomálie vlasů a vlasové pokožky. Nemoc nejčastěji postihuje kojence v prvních měsících života, stejně tak ovšem i mladé muže. Seboreu ovlivňuje především oslabený imunitní systém, klimatické podmínky, hormonální výkyvy, špatná životospráva a genetické dispozice. Jednou z příčin, nad kterými dermatologové spekulují, je nedostatek vitamínů. Jde především o vitamin B7 často také nazývaný vitaminem H nebo označován jako biotin. Kromě toho je důležitý i vitamín B6 ((pyridoxin hydrochlorid) a riboflavin (najdete jej také pod označením vitamín B2). Chcete-li pomoci svému tělu vyrovnat se nejen se seboroickou dermatitidou, ale i jinou kožní nemocí, doporučil bych Vám z vlastní zkušenosti pořídit si B-komplex. Chcete-li svou pleť podpořit a vyživit, nasaďte B-komplex - ideálně i s pivovarskými kvasnicemi - co nejdříve.

Další příčinou, o které se mezi odborníky mluví, jsou plísňové infekce - právě ty by mohly stát za seboroickou dermatitidou. Máte-li tedy potíže s plísní třeba na nohách, nehtech, tříslech a podobně, určitě Vám řešení těchto kožních potíží pomůže i se seboreou samotnou. Kvasinek (jež jsou příčinou seboroické dermatitidy) a plísní obecně se snadno zbavíte, pokud výrazně omezíte příjem sacharidů a zcela eliminujete konzumaci sladkostí. Kvasinky se totiž živí cukrem. Kromě zdravého životního stylu a zejména zdravého stravování můžete plísně zlikvidovat i pomocí antimykotik. Výborné jsou v tomto směru tzv. chytrá houba Biodeur, Vilcacora a Symbi I (příp. laktobacily Symbi II). Veškeré přípravky a doplňky stravy pro plísním a kvasinkám najdete na eshopu ProZdravi.cz - vše je skladem (druhý den to máte doma).

Překyselení pokožky a měření pH

 

V nedávno publikovaném odborném výzkumu došli specialisté k závěru, že seboroická dermatitida je spojená s překyselením pokožky. Pokud je pH v krvi a moči velmi nízké, může lidský organismus chybně vyhodnotit bílkoviny jako škodlivé látky a začít se jim bránit tvorbou protilátek. Protilátky bojují s proteiny a spouští výrobu histaminu v tukových buňkách.

Kyselost a zásaditost organismu se udává v hodnotách pH (což je zkratka anglického výrazu "potential of Hydrogen" aneb množství volných iontů vodíku H+). Udává se ve škále od 0 do 14, přičemž zcela neutrální je například čistá voda, jejíž pH má hodnotu 7. Při pH pod hranicí 7 jde o roztok kyselý a převažují v něm tedy kyselé látky. Ideální hodnota pH krve je 7,4 a pohybuje se v nepatrném rozmezí od 7,35 do 7,45. Hodnotu pH ve své moči zjistíte snadno pomocí indikátorových pH papírků, 200ks těchto papírků pořídíte do dvou set korun.

Chcete-li zatočit s překyselením organismu, neobejdete se zřejmě bez úpravy svého jídelníčku. Zapomeňte zcela na kouření a alkohol, velmi zásadně omezte cukr a maso. Kromě toho jsou kyselinotvorné i mléčné výrobky, vejce, obilí a luštěniny, umělá sladidla, káva a samozřejmě chemikálie/drogy/léky (něco jiného jsou přírodní doplňky stravy). Naopak zásadotvorné jsou především zelenin a ovoce. Vyhýbejte se stresu, duševnímu napětí a snažte se zhluboka dýchat (ať už při pravidelných procházkách do přírody, při sportu nebo prostě jen tak).

Kromě zvýšené konzumace ovoce a zeleniny bych v začátku boje s překyselením organismu doporučoval podpořit celý ozdravný proces doplňkem stravy pH Minerals na odkyselení organismu. Mezi trochu dražší, ale dle mého názoru silně účinné doplňky stravy patří koncentrovaný a silně zásadotvorný minerál vápník v preparátu Coral Calcium. V eshopu, který z vlastní dobré zkušenosti doporučuji, najdete i mnoho dalších doporučených produktů na překyselený organismus - ať už to jsou další preparáty jako je TOP 10 na odkyselení organismu, Balancer Klas nebo třeba fantastická kniha Pryč s kyselostí napsaná profesorem Kurtem Tepperweinem.

 

Lékařské a medicínské zdroje

W

Pomohu Vám na sociálních sítích

F

Co mi skutečně pomohlo

Zkoušel jsem kde co, mastičky, konopí i micerální vody. Nic nepomohlo. Až ... Změna životního stylu směrem k celkovému zdraví je řešením seboroické dermatitidy

Nakonec jsem pochopil, že chybu musím hledat uvnitř sebe a ne na povrchu. Změnil jsem kompletně svůj životní styl, vyřešil acidobazickou rovnováhu a začal tělo zásobovat tím, co mu dlouho chybělo - tedy vitaminy, minerály, zdravými tuky a celkovou "živou" stravou.
celý můj příběh

O autorovi webu

Tento web jsem připravil pro všechny, kteří chtějí bojovat s rannou fází dermatitidy nejprve sami doma. Dermatologové tvrdí, že je nemoc nevyléčitelná, já tvrdím opak.”

Standa, 39 let

Doporučuji kosmetiku

Kosmetika Bioderma pro seboroickou dermatitidu